Lenka Smrčková
něco málo o mně...
Narozena 11. 7. 1991 v Praze jako druhá z dvojčat. Po gymnáziu vystudovala Divadelní vědu na  FF UK v Praze. Nyní studuje Soudobé dějiny na Fakultě humanitních studií v Praze.

Od roku 2010 je členkou improvizační skupiny Improvariace. V roce 2011 se připojila, na pozvání režisérky Vandy Zaplatílkové – Hutařové, k autorskému divadlu La´my, kde se dramaturgicky podílela na inscenacích Centrifuga hadr a Vlk in fabula (hra získala čestné uznání v soutěži o Cenu Evalda Schorma za rok 2012). Je autorkou krátké rozhlasové hry Soudruh otec vzniklé na základě dokumentární metody verbatim.

S režisérem Pavlem Khekem navázala profesní spolupráci v roce 2013, kdy se jako asistentka režie podílela na inscenaci Městských divadel pražských Markéta Lazarová. S Městským divadlem Mladá Boleslav spolupracuje od ledna 2014.
V roce 2016 se jako hostující dramaturgyně podílela na detektivní komedii Umění vraždy v Divadle Na Fidlovačce, kterou režíroval Mikoláš Tyc. V roce 2017 se podílela na přípravě absolventského představení na VOŠH Dům Bernardy Alby.
Pracuje v organizaci Tanec Praha provozující Divadlo Ponec.